Soutěž ve  vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje , územní odbor Znojmo zve na krajskou soutěž ve vyproš´tování zraněných osob z havarovaných vozdel 28.června 2022od 9,30 hod na Horním náměstí ve Znojmě.

Znojmo plakát.pdf (1.96 MB)

Slavnosti vína Moutnice

Upozornění návštěvníkům rybníka Jazírek ve Višňové

Upozornění pro rybáře a návštěvníky rybníka Jazírek ve Višňové

Na základě upozornění rybářů bylo zjištěno, že někteří návštěvníci rybníka Jazírek ve Višňovém poškozují automobily hráz a břehy rybníka. Přitom neváhají rozjezdit i zemědělsky obhospodařované pole.

Po konzultaci s PČR zde byla opětovně umístěna zákazová značka, která zakazuje vjezd vozidel na hráz rybníka a přilehlé pozemky městyse Višňového. Porušení zákazu vjezdu bude předáváno k řešení PČR. Na tento typ vandalismu byl upozorněn MRS Rouchovany, AGROSERVIS 1. zemědělská Višňové.

Svoz velkoobjemového odpadu 3.6.- 6.6.2022

SVOZ OBJEMNÉHO ODPADU

V termínu od 3.6. do 6.6. 2022 proběhne v naší obci svoz objemného odpadu z domácností přistavením kontejneru naproti dětskému hřišti.. Každý občan má tak možnost odevzdat veškerý objemný komunální odpad.

Do objemného odpadu patří:

• Části vybavení bytu
  • Části nábytku
  • Koberce
  • Židle
  • Matrace
  • Odpad větších rozměrů, který nelze uložit do běžně používaných nádob na směsný komunální odpad

Do objemného odpadu NEPATŘÍ: !!!

• Stavební suť
  • Výkopová zemina
  • Autovraky
  • Nebezpečný odpad - např. autobaterie, oleje, barvy, ředidla, jedy…..
  • Elektrická a elektronická zařízení – např. TV, monitory, počítače, chladící zařízení, domácí spotřebiče,světelné zdroje
  • Pneumatiky
  • Kovové předměty
  • Nábytek s kovovými rámy nebo příslušenstvím
  • Rámy oken vč. skel, plastová okna a dveře s kovovým příslušenstvím

13. 5. 2022

Sraz rodáků 18.6.2022

3. 5. 2022

Pozvánka na výlet dětí do ZOO a seniorů do Kroměříže na výstavu Floria

Pozvánka na výlet dětí do ZOO Zlín zde (162 B)

Pozvánka na výlet Floria Kroměříž zde (30.5 kB)

POZVÁNKA  NA  VÝLET   DĚTÍ  DO  ZOO

Milí rodiče,

Městys Běhařovice a Obec Křepice vám nabízí výlet pro děti, který by se uskutečnil v sobotu 4.6.2022, a to do ZOO Zlín a KOVOZOO Staré Město u Uherského Hradiště.

Na výlet bychom jeli  autobusem, odjezd z jednotlivých obcí v ranních hodinách cca 7.00-7.30 hod. Nejprve bychom v dopoledních hodinách navštívili KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště (unikátní kovová ZOO ze starého šrotu ve skvělém stavu), kde strávíme cca 2 hodiny a potom bychom se přesunuli do ZOO Zlín, kde navštívíme místní zoologickou zahradu a v případě zájmu  i Zámek Lešná, který sídlí u areálu zoologické zahrady. Zde strávíme zbytek dne.

Návrat domů ve večerních hodinách zhruba kolem 20.00 – 21.00 hodiny.

Děti z Křepic budou mít vstupy a jízdné zdarma, dospělí si tyto náklady sami zaplatí (náklady činí cca 700 Kč na dospělou osobu dle současného vývoje cen pohonných hmot a poplatků ).

Zájemci o výlet se mohou nahlásit do 22. dubna 2022 na OÚ Křepice : tel: 515 252 263, e-mail: ou.krepice@volny.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZVÁNKA  NA  VÝLET  Floria  Kroměříž   JARO 2022

Milí spoluobčané,

Městys Běhařovice a Obec Křepice vám nabízí výlet pro seniory a nejen pro ně, který by se uskutečnil v sobotu 7.5.2022, a to na Výstaviště Kroměříž, kde proběhne již 45. ročník celostátní zahradnické výstavy, Floria JARO 2022.  Výstava je prodejní, potěší všechny, kteří milují květiny či se těší na nákup rozličného sortimentu pro dům a zahradu. V bohatém doprovodném programu vystoupí známí interpreti české a slovenské hudební scény.

Na výlet bychom jeli autobusem, odjezd z jednotlivých obcí v ranních hodinách cca 7.30 hod., areál výstavy se otvírá v 10.00 hod.  Návrat domů ve večerních hodinách zhruba kolem 18.00 hodiny.

Senioři budou mít vstupy a jízdné zdarma, ostatní zájemci si tyto náklady sami zaplatí (náklady by předběžně byly ve výši cca 500,- Kč na dospělou osobu dle současného vývoje cen pohonných hmot a poplatků).

Zájemci o výlet se mohou nahlásit do 22. dubna 2022 na OÚ Křepice :

Tel.: 515252263, e-mail: ou.krepice@volny.cz

19. 4. 2022

Hry bez hranic 2022 - nebudou

Zastupitelstvo obce Křepice dne 16.2.2022 rozhodlo, že Hry bez hranic se ani v roce 2022 konat nebudou. Důvodem je stále ještě nejistá situace v souvislosti s Covid - 19, ale bohužel také finance.

28. 2. 2022

MUDr. Urbanovský informace k očkování

Od příštího týdne zahájíme očkování proti onemocnění covid. Jak 3. posilující dávkou, tak dosud neočkované, v případě jejich zájmu.

Na začátku bude  dostupná pouze vakcína od firmy Pfizer. V případě  dostatečného počtu zájemců, pak  bude  možno objednat i vakcínu Moderna. Prosím, aby se zájemci přihlásili na obecních úřadech. Nejlépe, aby napsali svoje  jméno a látku, kterou upřednostňují  a toto  vhodili do schránky na obecní úřad nebo schránky v přízemí zdravotního střediska v Tavíkovicích .Prosím snažte se  nám  nevolat ohledně  očkování.

Děkuji  MUDr. Petr Urbanovský

18. 11. 2021

Hry bez hranic Křepice 2021 - zrušeno

Zastupitelstvo obce Křepice dne 24.2.2021 rozhodlo, že Hry bez hranic se ani v roce 2021 konat nebudou. Samozřejmě nás to mrzí, ale zdraví je přednější a navíc je pravděpodobné, že akce s takovým počtem účastníků ještě nebudou v té době povolené. Věříme, že v létě 2022 už bude vše v normálu a o to víc se všichni na  Hry bez hranic budeme těšit.

16. 4. 2021